דימום מהפין- מה הסיבות לכך?

דימום מהפין יכול לקרות כתוצאה מהתעמלות מאומצת, אך גם מבעיות בריאותיות הדורשות טיפול.

הדימום יכול להגיע בזמן קיום יחסי מין, אוננות, בזרע ובשתן.

כאשר הוא מגיע בשתן אפילו יש לו שם: המטוריה (Hematuria)

כאשר זה מופיע באחרון, ניתן לראותו בעין רגילה (צבע השתן משתנה והוא אדמדם) או בבדיקת שתן דרך מיקרוסקופ ואז ניתן יהיה לראות כדוריות דם אדומות.

אז רגע לפני התקף הבהלה, ליקטנו עבורכם את הסיבות העיקריות שבהן עלול להופיע דם בשתן.

סיבות אפשריות לדימום מהפין

מה אכלתם?

ישנם מזונות שיכולים לצבוע את השתן, כמו סלק, צבעי מאכל ואפילו תרופות שונות. אז עצרו לשניה וחשבו האם הדימום יכול להגיע ממקור זה.

מחלות מין

מחלות מין יכולות לעבור בקיום יחסים אוראלים, אנאליים או ואגינליים, ובין שלל התסמינים שלהן, גם הפרשות דמיות ודם מהפין יכולים להופיע.

אם אתם חושדים שנדבקתם במחלת מין, גשו לרופא לצורך אבחון וטיפול ואל תשכחו ליידע את הפרטנרים שלכם בהווה ובעבר לגבי המצב.

מחלות מין לא מטופלות יכולות לסכן חיים.

דימום מהפין

טראומה לאזור

כל מכה באזור יכולה לגרום לדם בשתן או בזרע. אם אתם מרגישים כאב או רואים חבורה ואתם מדממים, גשו לרופא לצורך בדיקה.

ואולי זה מהספורט? טראומה לאזור יכולה להגיע גם מהתעמלות אינטנסיבית (הרמת משקולות, ריצות ארוכות ועוד)

סיבה אידיופתית

ולא, אף אחד לא קורה לכם אידיוטים. מחלה אידיופתית היא מחלה שאין לה סיבה ידועה, ונראה כי קרתה באופן ספונטני. עדיין, רופא צריך לאבחן זאת ולאשר כי מדובר באירוע חולף.

מחלה כרונית

לחץ דם גבוה הוא אחד מהדוגמאות למחלות שיכולות לגרום לדימום בשתן או בזרע. במידה והינכם סובלים מכך ומדממים, התייעצו על כך עם הרופא המטפל.

מחלות בערמונית

דלקת בערמונית, סרטן הערמונית אבנים בדרכי השתן או בעיות בכלי הדם באזור יכולים לגרום להופעת דם בשתן או בזרע. ככל שגברים מתבגרים הערמונית שלהם גדלה, ועל-כן תסמינים אלה יכולים להופיע (לרוב עם עליה בדחיפות מתן שתן, טפטופים מהפין ועוד). אז גשו להיבדק גם אם אתם בני 30.

 

דלקת בשופכה

דלקת בשופכה קורת בצינורית השופכה,  הצינורית אשר מוציאה את השתן. אותה צינורית מוליכה לא רק שתן, אלא גם את נוזל הזרע. זיהום בשופכה עלול ליצור דלקת וכאבים עזים.

דלקת מגיעה לרוב מהדבקות במחלת מין, או כתוצאה מסיבות גופניות אחרות, היצרות של השופכה, טראומה כלשהי, וכו.

 

סרטן הפין

סרטן הפין נדיר ולרוב מדובר בסרטן של תאי הקשקש- תאים הנמצאים בעור (ובהרבה מאוד איברים בגוף). רוב הגברים המאובחנים עם סרטן הפין הם בני 65 ומעלה, אך הוא יכול להופיע גם בגברים צעירים יותר.

אחת מתופעות הלוואי האפשרויות היא דימום.

טיפול

לא כל מקרי הדימום מהפין דורשים טיפול. לפעמים, יכול להיות דימום קל בלבד וקרוב לוודאי שהסימפטומים יעלמו במהרה כמו שהופיעו ללא צורך בטיפול מיוחד (זה אינו אומר שאין מחובתכם להתייעץ עם רופא לגבי זה)

במידה וכן תקבלו טיפול סוג הטיפול יהיה תלוי בסיבת הדימום.

אפשרויות הטיפול עשויות לכלול: אנטיביוטיקה: אם הדימום מגיע עקב מפציעה קשה באיבר המין, דלקת בערמונית, פציעה עם חשש לזיהום ומחלת מין. ניתוח: טראומה קשה לאזור תדרוש ככל הנראה תיקון כירורגי.