נשירת שיער

הידעת? נשירת שיער קיצונית ומוגברת, היא גם עניין של תזונה. בין המסכות, לשמפו האיכותי, בין האמפולות לקרמים – ישנם מזונות המכילים חומרים אשר נלחמים בנשירת השיער ומזינים. הכל על מזון לשיער שופע בכתבה הבאה.

 

*מאמר זה אינו נכתב על ידי תזונאי

נשירת שיער עלולה לנבוע מגורמים שונים – נפשיים, רפואיים, מאזן הורמונאלי שלילי, תזונה לקויה ועוד. נשירת שיער יכולה לבוא לידי ביטוי בנשירה טבעית ויכולה לעיתים להיות מופרזת וקיצונית. במקרים אלו, בהם נשירת השיער עוברת את גבולות הנשירה המתונה, מומלץ להיוועץ עם רופא על מנת לנתח את גורם הנשירה ולטפל בו נקודתית.

ובכל זאת, ישנם סוגי מזונות שונים אשר עשויים לתרום להילחם בנשירה השיער, מזונות העשירים ברזל וויטמין C, אבץ , ויטמין B12 ועוד, את כל אלו ניתן למצוא בפירות וירקות שונים, בדגנים מלאים, במזונות מן החי בדמות בשר, עופות וביצים ועוד. בנוסף, ישנם תוספי תזונה אשר ניתן לצרוך על מנת לסייע כנגד הנשירה – תוספים אלו מומלץ לצרוך לאחר התייעצות עם תזונאית.

אנו מזכירים, כי ראשית על מנת לייעל את הטיפול – במקרה של נשירה מוגברת יש להיוועץ ברופא אשר יאתר את מקור הבעיה וימליץ על דרכי פתרון.

אלו המזונות החיוניים כנגד נשירת השיער

במדף הירקות, תוכלו להעשיר את ארוחות היום-יום בברוקולי, תרד, ירוקים, כתומים: בטטות, מלון, משמש וגזר, בנוסף גם גמבה, תפוז, תותים וקיווי.

מזונות אלו עשירים בחומרים חיוניים התורמים כנגד נשירת השיער. הוויטמינים אשר נמצאים במרבית מן המזונות הללו מכילים חלבוני קולגן אשר מזינים וחיוניים לרקמות ולהזנת השערות. בנוסף, הוויטמינים אשר בגזר מזינים את הקרקפת ותורמים גם הם כנגד נשירת השיער.

מעבר לוויטמינים אשר נמצאים במזונות אלו, מומלץ לצרוך אותם לצד ברזל. הברזל אשר נמצא במזונות אלו הינו מצרך חיוני לשיער ואילו חוסר בברזל הוא גורם לנשירת שיער מוגברת. את הברזל ניתן למצוא גם במזונות מהחי, בעופות, בבשר אדום ועוד.

מזונות נוספים אשר חיוניים וטובים לאכילה ולקרקפת במצב של נשירת שיער או למניעת מצב של נשירת שיער הם ביצים העשירות בוויטמין B12 ובחלבונים וכמו כן, גם מזונות העשירים באבץ, אשר מגן ושומר על הקרקפת: גרגירי חומוס, שיבולת שועל, עדשים, שעועית ודגנים מלאים נוספים.

אכלו מזונות המכילים אומגה 3, לדוגמה סלמון. מזונות אלו תורמים רבות לבריאות הגוף, העור והשערה.

תוספי מזון לנשירת שיער

אם נשירת השיער מאבדת שליטה, מוגברת, מפריעה לסדר היום-יום, או אינה עוברת לאחר הקפדה על אכילת מזונות אלו, אנו ממליצים לפנות לתזונאית אשר תוכל להתאים עבורכן את תוספי המזון הנכונים או התפריט המתאים.

ישנם סוגים רבים של תוספי מזון הנועדו למנוע נשירת שיער ושבירת ציפורניים. תוספים אלו בולמים את נשירת השיער, מעודדים צמיחה ועשירים ברכיבי מזון חיוניים ובריאים.

ובכל מקרה שהוא, בטרם נקיטת צעדים של שינוי תפריט תזונתי או לקיחת תוספים. מומלץ כהתחלה לגשת לרופא, לבדוק מהו הגורם לנשירה ומהם דרכי הפתרון המומלצות והנכונות ביותר עבורכן.