הכל תרומת ביצית

אם יש לך חלום, אל תתני לו ללכת: חולמת לגדל ילדים אבל מתקשה להיכנס להריון? ובכן, במאמר הבא תוכלי לקרוא הכל על תרומת ביצית. מי יכולה לגשת לתהליך, איך הוא עובד, מה עלייך לעשות על מנת לקבל את התרומה וממי התרומה מגיעה?

♥ מאמר זה אינו נכתב על ידי רופא

חולמת על בית, משפחה גדולה וילדים קטנים וחמודים? מדמיינת כבר איך תיראי עם בטן הריונית ורק מחכה להרגיש איך זה כשהוא בועט, אבל כנגד כל הציפיות – את ובן הזוג שלך מנסים כבר תקופה ארוכה להיכנס להריון ולא מצליחים? אל ייאוש, ישנן דרכים נוספות.

ראשית עליכם לבדוק האם מקור הבעיה נובע מפוריות בן הזוג או אצלך. אם הבנת שמקור הבעיה הוא מהצד שלך ואת שוקלת אופציה של תרומת ביצית, כדאי שתשאלי את כל השאלות, תעשי את כל הבירורים, תבצעי את כל הבדיקות ור קכשיהיה לך את כל המידע ביד – תקבלי את ההחלטה הסופית.

כאשר אינך יכולה להתעבר בזכות הביציות שלך, את יכולה לבקש לקבל תרומת ביציות. תהליך זה אפשרי בין גילאי 18 לגיל 54.

כל התהליך של תרומת ביצית מא' ועד ת'

לאחר שביצעת מספר ניסיונות להתעבר ולאחר שעלו בך חששות לכך שיש איזשהו בעיה, עלייך לבדוק מהו שורש הבעיה. במידה ולאחר בדיקות עלה שהבעיה היא בביציות שלך, תוכלי להגיש בקשה לתרומת ביצית.

בבתי החולים, ישנן מרפאות להפריה חוץ גופית, שם את מגישה את הבקשה עבור תרומת הביצית. צרפי לטופס את כל הטפסים אשר תוכלי – המלצה מרופא, המלצה מגניקולוגית ועוד.

הגשת הבקשה מחייבת אותך ואת בן זוגך לחתום על טופס המאשר הכללת הפרטים האישיים שלכם במאגר המידע במשרד הבריאות וכמו כן, במידה ואינכם נשואים, תתבקשו גם לחתום ע הסכם להפריה ולתרומת ביצית.

תרומת ביצית

בשלב הבא תקבעו מועד לביצוע הטיפול עצמו ולאחר קיבעת הטיפול, תתבקשי לשלם אגרה לקראת ולמען ביצועו. לאחר מכן, תקבלי את התרומה והביציות יופרו, העובר יושתל ברחמך. כמובן שתקבלי הסבר מפורט, מלא ומוארך בטרם ביצוע התהליך.

ואם נשארות ביציות מופרות?

במידה ונשארו עודפי ביציות מופרות לאחר ביצוע ההשתלה עצמה, תוכלי לבחור לשלוח אותן להקפאת הביציות המופרות. זאת בתנאי ובהמשך לחתימה שלך ושל בן זוגך על אישור להקפאתן בכתב ועל הטפים הרלוונטיים.

בקשות חריגות לתרומה ספציפית

ישנן נשים אשר מעוניינות להגיש בקשות חריגות המדייקות את התרומה ואת אופי התורמת, לעיתים מדובר בבקשות לתרומה מנשים נשואות בלבד, או מנשים דתיות בלבד. לעיתים ישנן גם בקשות לתרומה מאישה מסויימת.

במידה והינך מעוניינת להגיש בקשה חריגה, ישנה וועדה אשר ניתן לפנות אליה באמצעות טופס ולבקשף את ההפנייה והטופס המתאים תקבלי מידי הרופא.

במידה ואינך הגשת בקשה לועדת חריגים, אופי התורמת יישאר דיסקרטי לחלוטין. במקרים מסויימים תוכלי לקבל פרטים נוספים אשר במקביל גם מכבדים את אנונימיות התורמת. זאת רק במידה ויש לכך הצדקה.