הורות משותפת

ההורות המשותפת היא פתרון לאלו שמעוניינים להביא ילד לעולם אך אין להם את הפרטנר המתאים. הכוונה היא ליחידים אשר מעוניינים להפוך להורים או לזוגות חד מיניים. בהורות המשותפת מצרפים פרטנר להורות אשר יסייע לתהליך לקרות ויהיה הורה לילד של אותו אחד/זוג.

בעידן של ימינו, גם ליחידים, זוגות חד מיניים וזוגות הטרוסקסואליים, ישנה האפרות להביא ילד וזאת בזכות ההורות המשותפת. ההורות המשותפת היא בעצם הוספת צד נוסף אשר יהיה פרטנר להורות ויעזור לקיים את התהליך. תהליך ההורות המשותפת מתחיל בהסכמה מכל הצדדים.

השותף להורות

הצעד הראשון, עוד לפני הסכמת כל הצדדים, הוא מציאת השותף להורות. נשמע קל? אז זהו שלא.
גם עבור השותף וגם עבורכם, מציאתו היא אינה דבר פשוט. יש לקחת בחשבון שזה לא קורה ביום, הטיפולים, ההפריה, המעקבים, הבדיקות והכמובן, הילדה. וזה לא עוצר שם, זה ממשיך גם לגידול הילד.

מנגד, מצד מחפשי השותף, ישנם שיקולים ובדיקות רבות בדרך למציאת השותף האולטימטיבי. היכן הוא גר? מהי זיקתו לדת? מהם הערכים בהם דוגל? ועוד.

בירוקרטיה: הסכם הורות משותפת

בואו נדבר על עניין הבירוקרטיה. עליכם להסדיר את העניין משפטית בטרם תוכלו לצאת לדרך. אז עברנו את שלב מציאת השותף, עברנו את השלב בו כל הצדדים מכירים, הכימיה טובה, ההתאמה מקסימלית וכולם מסכימים לגשת לתהליך. הנה הצעדים הבאים, ענייני הבירוקרטיה:

ישנו חוזה, הנקרא הסכם הורות משותפת, הוא מהווה הסכם הנוגע לתהליך עצמו, לתהליך ההתעברות, לתנאי גידול הילד ועוד. מטרת ההסכם היא בראש להבטיח את בריאות הנפש של הילד, בשנית, הסכם זה מהווה הבטחה ועוגן לכל הקשור לחובות ולזכויות של ההורים ושל מגדלי הילד.

ניסוח ההסכם והחתימה הינם הכרחיים על מנת לעבור לשלב הבא ולאשר את התחלת ההליך בבית המשפט. ההסכם ייכתב לרוב על ידי עורך דין. ההסכם יכלול הסכמים כלכליים, הסכמי מזונות, חלוקת זמן ומשמורות על הילד, תנאים ל"נקודת יציאה" ואפילו סעיפים והחלטות חשובות שההורים והנוגעים בגידול הילד מעוניינים לציין.

בית המשפט יכול להכריע על פי שיקול דעתו, גם אם אין זה בהכרח משרת את סעיפי החוזה במדויק, כאשר בשיקולי בית המשפט – טובתו של הילד ובטחונו הנפשי והבריאותי נמצא במרכז התמונה. שינויים של ההורים והנוגעים בגידול הילד של סעיפי ההסכם, יכולים להיעשות בכל שלב, דרך אישור בית משפט.

תהליך ההתעברות – הורות משותפת

בשלב הבא, תיגשו לטיפולי הזרעה, או לטיפולי הפרייה חוץ גופית. בניסיונות לעבר את האישה בעזרת מנות הזרע של הגבר. את ההליך תוכלו לבחור לעבור בכל בית חולים שתראו לנכון, או במוסדות פרטיים אשר ניתן לקיים בהם טיפולי הפריה מסוג זה.

חשוב לדעת, הגבר יתבקש להיות נוכח בשלבים גם לאחר מסירת דגימת הזרע במקרה של הזרעה, לחתום ולאשר כל אחד מן השלבים בדרך.